Hepsi senin mi?

Hani bir kız görürsün, ne olduğunu bile anlamazsın. Hop bir bakmışsın, aşıksın… Evliliğe ikna etmek için türlü türlü sözler verirsin. “Seni saraylarda yaşatacağım”...

Hani bir kız görürsün, ne olduğunu bile anlamazsın. Hop bir bakmışsın, aşıksın… Evliliğe ikna etmek için türlü türlü sözler verirsin. “Seni saraylarda yaşatacağım” falan dersin…
Bugünlerde hiç değilse birimizin sözünü tutması en büyük tesellim… Elinden geleni yapıyor, her daim çalışıyor. Onu saraylarda yaşatıyor. Köşkler, sayfiyeler, külliyeler yetmiyor, liman bile yaptırıyor.

★★★

Dolar yükseliyor, faizler artıyor, enflasyon durmuyor. Kriz var, borçlar ödenemiyor, şirketler iflas ediyor, insanlar işsiz kalıyor. Vatandaş soğan kuyruğunda, ay sonunu getiremiyor.
Tam da böylesi zorlu zamanlarda, seçim sonrası 12’inci günün şafağında, ihtiyacımız olan müjde doğudan geldi. Halkı sevince boğan gelişme Bitlis Ahlat’ta, Van Gölü kıyısında Cumhurbaşkanlığı köşkünün inşaatına başlandığı haberiydi.

★★★

Haberle eş zamanlı olarak yeni ekonomi reform paketi açıklanıyordu. Hazine ve Maliye Bakanı, tüm paydaşların katılımı ile etkin bir tasarruf sistemi oluşturacaklarını, planladıkları tasarruf adımlarını, tasarrufları artırarak dış finansmana bağımlılığın azaltılacağını anlatıyordu.
Hani inşaat sektörü durmuştu? Bakın Ahlat Köşkü için 400 işçi cayır cayır çalışıyordu. Artık yılın 3-5 gününü rahatça Van Gölü manzarası eşliğinde geçirebilecekti. Bizimkisi bir aşk hikayesiydi!

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Friedrich 22 Ekim 2019 | 190 Okunma Devlet ihalesini nasıl kaparsın? 21 Ekim 2019 | 1.005 Okunma Pamuk eller cebe! 19 Ekim 2019 | 578 Okunma Dokunmayın siz kendimizi batırırız biz! 18 Ekim 2019 | 1.013 Okunma Kazansan da sahada kaybedersin masada! 16 Ekim 2019 | 701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar