Grev sözcüsü

Fransa’da emeklilik reformu nedeniyle iki buçuk milyon kişi sokağa çıktı. Ülke genelinde grev yapıldı.İngiltere’de öğretmenler, devlet memurları, demiryolu ve otobüs görevlileri ile üniversite...

Fransa’da emeklilik reformu nedeniyle iki buçuk milyon kişi sokağa çıktı. Ülke genelinde grev yapıldı.

İngiltere’de öğretmenler, devlet memurları, demiryolu ve otobüs görevlileri ile üniversite çalışanları aynı anda greve gitti. Yaklaşık 500 bin kişi iş bıraktı.

Türkiye’de Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Schneider Enerji Şirketi’nde sendikanın grev kararı, “milli güvenliği bozucu nitelikte görüldüğünden” ertelendi.

★★★

Benim anladığım bu iptalin sebebi Türkiye’nin kırılgan ekonomisini tehdit etmesi… Madem bu kadar tehlikeli, bakanlar kurulu kararına bile gerek kalmasın, grev hakkı tamamen anayasadan çıkartılsın. Hatta teklif dahi edilemesin! Teklif eden şiddetli şekilde kınasın.

Hal böyleyken bari sendikalar da kapatılsın. Aidat toplamasın. İşçi üç kuruş maaşını boşuna kaptırmasın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biri Erdoğan’a SGK’yı sorar mı? 25 Mart 2023 | 437 Okunma Emekli zammı oy satın alma çabası 24 Mart 2023 | 534 Okunma Mehmet Şimşek yemi yemedi! 22 Mart 2023 | 1.713 Okunma Hayat Bilgisi bile mi okumadınız? 21 Mart 2023 | 405 Okunma Ekonomiyi duyan var mı? 20 Mart 2023 | 476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar