Gidene ağam gelene paşam politikası!

“Türkiye yaptırımlardan kurtulmak için ne yapması gerektiğini biliyor” deyip kestirip attı…

Borç, köleliğin başlangıcıdır. Biz başlangıcı çoktan geçtik. Zira bundan sonra köleler gibi çalışmalıyız ki, kazandığımız her kuruşu efendilerimize verip özgürlüğümüzü geri alabilelim..

Nasıl köleleştik? Önce geleceğimizi sattık. Sadece devlet değil, şirketler de sattı. Gelecekteki gelirlerimizi ipotekleyip karşılığında milyarlarca dolarlık borçlar aldı.

Yıllar yılı insanları başarı palavrasıyla kandırıldılar. Borçlandırdılar. Bugün Türkiye'nin yurtdışına toplam borcu 450 milyar doları geçiyor. Faizini de ekleyince işin tadı kaçıyor.

★★★

Piyasalar bu bilinçle 14 Haziran'daki Erdoğan-Biden görüşmesine kilitlendi… Oysa Biden saygısızca “Ermeni soykırımı” lafını kullanınca sert bir şekilde terslenmeliydi. Ne var ki “Sayın Biden” payesiyle kendisine hitap edildi!

Neden? Türkiye ekonomisinin sallanan diş gibi olduğu sır değil… Ya istediklerini yapacaksın ya da sana borç vermeyecek krizi atlatamayacaksın… Bütün hikâye bundan ibaret!

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalnız bıraktıysa kovar yakında! 30 Temmuz 2021 | 444 Okunma Mülteci istemeyen Avrupalılar geri zekalı mı? 28 Temmuz 2021 | 681 Okunma Satılık vatandaşlık 27 Temmuz 2021 | 824 Okunma Ekonominin Suriye batağı 26 Temmuz 2021 | 717 Okunma Verelim yetkiyi engellesin dikey mimariyi! 24 Temmuz 2021 | 311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar