Faizi indirse dolar artacak yükseltse kovulacak!

Kendisini o makama atayan Erdoğan, temmuz veya ağustos ayı gibi faizlerde indirim beklediğini belirtti

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, kendisinden önceki başkan Naci Ağbal’ı, yazarı olduğu gazetede faizleri düşürmediği için neredeyse “hain” ilan ediyordu. Gazete “Bu operasyonu kimin adına çektiniz?” manşeti ile çıkıyordu.

Ee sonra ne oldu? Göreve geldiğinden beri üç toplantı yaptı. Faize dokunamadı. Kımıldamadığına göre biri çıkıp “Şahap dış güçlerin maşası” dese… “Ekonomiye operasyon mu çekiyorsun?” diye sorsa… Yüzü kızarmayacak mı?

★★★

Yanlış anlamayın doğru olanı yaptı. İyi de en azından boşuna suçladığı eski başkandan kamuoyu önünde “özür dilemesi” gerekmez mi? Yapamaz! Normal şartlarda bu etik davranışı yerine getirmesi için bile izin alması gerekir. Bu durumun gerçekleşmesi yapılan hatanın kabulü anlamına gelir.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
IBANoğulları devleti 31 Temmuz 2021 | 167 Okunma Yalnız bıraktıysa kovar yakında! 30 Temmuz 2021 | 921 Okunma Mülteci istemeyen Avrupalılar geri zekalı mı? 28 Temmuz 2021 | 688 Okunma Satılık vatandaşlık 27 Temmuz 2021 | 829 Okunma Ekonominin Suriye batağı 26 Temmuz 2021 | 721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar