Ekonominin Suriye batağı

Suriyeli gençler Türkiye’nin sahillerinde nargile içerken bizim gençlerimizin Suriye’de şehit olması insanın içini acıtıyor. Başsağlığı ve sabır dilemekle de geçmiyor. Niçin oradalar...

Suriyeli gençler Türkiye’nin sahillerinde nargile içerken bizim gençlerimizin Suriye’de şehit olması insanın içini acıtıyor. Başsağlığı ve sabır dilemekle de geçmiyor. Niçin oradalar sorusuna elle tutulur bir cevap verilemiyor.

Zira askeri, siyasi kararlar benim işim değil… Ben gidişatın ekonomik tarafına bakarım! Duyguları bir kenara bırakırım. Ekonomi cephesinde savaşı kaybettik. Önce size onu bir hatırlatayım.

★★★

Savaş sırasında silah, teçhizat, sevkiyat gibi giderlerin yanı sıra diğer harcama kalemlerinde de artış yaşanır. Bilin bakalım bu para nereden karşılanır?

Ya bütçede var olan para harcanır. Bütçede para yoksa borç aranır. O da yeterli gelmezse para basılır. Önce ekonomi canlanır. Sonrasında yere yığılır! Açıkların kapanması için vergiler artırılır. Maaşlar kısılır.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yap-İşlet-Kepaze et! 26 Ocak 2022 | 715 Okunma Yıl 2022, doğalgaz ve elektrik kesintisi! 25 Ocak 2022 | 582 Okunma Bakan Nebati delikanlı laf etti! 24 Ocak 2022 | 1.572 Okunma Zamlar gaza geldi! 22 Ocak 2022 | 367 Okunma Yaktın ekonomiyi dönüş yok artık geri... 21 Ocak 2022 | 825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar