Ekonominin Suriye batağı

Suriyeli gençler Türkiye’nin sahillerinde nargile içerken bizim gençlerimizin Suriye’de şehit olması insanın içini acıtıyor. Başsağlığı ve sabır dilemekle de geçmiyor. Niçin oradalar...

Suriyeli gençler Türkiye’nin sahillerinde nargile içerken bizim gençlerimizin Suriye’de şehit olması insanın içini acıtıyor. Başsağlığı ve sabır dilemekle de geçmiyor. Niçin oradalar sorusuna elle tutulur bir cevap verilemiyor.

Zira askeri, siyasi kararlar benim işim değil… Ben gidişatın ekonomik tarafına bakarım! Duyguları bir kenara bırakırım. Ekonomi cephesinde savaşı kaybettik. Önce size onu bir hatırlatayım.

★★★

Savaş sırasında silah, teçhizat, sevkiyat gibi giderlerin yanı sıra diğer harcama kalemlerinde de artış yaşanır. Bilin bakalım bu para nereden karşılanır?

Ya bütçede var olan para harcanır. Bütçede para yoksa borç aranır. O da yeterli gelmezse para basılır. Önce ekonomi canlanır. Sonrasında yere yığılır! Açıkların kapanması için vergiler artırılır. Maaşlar kısılır.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kripto paranın terörist olmasına az kaldı! 20 Eylül 2021 | 291 Okunma Dolar artışı can yaktı! 18 Eylül 2021 | 514 Okunma Döviz rezervi söylendiği gibi mi? 17 Eylül 2021 | 634 Okunma Hastaneden randevu piyangosu! 15 Eylül 2021 | 899 Okunma Kovulsa daha iyi! 14 Eylül 2021 | 770 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar