Darlık Fonu

Çıkan kısmın özeti; Türkiye’yi zenginleştirecek diye 3 yıl önce bir fon kurdular, adını “varlık” koydular. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete’de yayınladığı...

Çıkan kısmın özeti; Türkiye’yi zenginleştirecek diye 3 yıl önce bir fon kurdular, adını “varlık” koydular.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete’de yayınladığı cumhurbaşkanı kararıyla kendisini Türkiye Varlık Fonu Başkanlığı’na getirdi.
Bu kararın ardından atama yetkisini kullanarak Türkiye Varlık Fonu Başkanvekilliği’ne, Hazine ve Maliye Bakanı şu şansa bakın ki aynı zamanda damadı Berat Albayrak’ı yerleştirdi.

★★★

Varlık fonunun mantığı nedir? Her şeyden önce bir varlık ya da kamu elinde oluşmuş bir gelir fazlası olması gerekir ki, biriktir. Bizde var mı? Yok!
Haliyle içine Türkiye’nin en değerli şirketleri, arsaları koyuldu, şirkete her hak tanındı, tam olarak “ne yapacağı” kimseye anlatılmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çok şükür bugün de ölmedik! 22 Şubat 2019 | 610 Okunma Ah be kadın, dertlerin tam ortasındasın! 19 Şubat 2019 | 983 Okunma Tuttuğunuz dolarlar bakalım ne olacak? 18 Şubat 2019 | 3.890 Okunma Hiç bana sordun mu bütçe ve işsizliği? 16 Şubat 2019 | 4.043 Okunma Yerimiz mi dar, yoksa sanayimiz mi dar? 15 Şubat 2019 | 1.875 Okunma
TÜM YAZILARI