Çocuklarına bakamayan ülke Türkiye!

Bir afet bölgesi geleneği olarak otobüsten halkın kafasına nesne fırlatma…Bir ara satranç takımı atıyordu pek ilgi görmedi. Fil, at, vezir, kale, piyon, şah… Kim uğraşacaktı bunlarla? Hemen...

Bir afet bölgesi geleneği olarak otobüsten halkın kafasına nesne fırlatma…

Bir ara satranç takımı atıyordu pek ilgi görmedi. Fil, at, vezir, kale, piyon, şah… Kim uğraşacaktı bunlarla? Hemen değişikliğe gidildi.

Günlerce müdahale edilmeyen orman yangınları, sel felaketi yaşanan yerlerde de “Rizeliyim ya” diye başlayıp 200 gramlık çay paketleri fırlatıp bize de dua edersiniz diyordu.

Kalabalığın üzerlerine bedava çay atılınca bir anda “varlık kavgası” çıktı. Millet birbirine girdi! Bırakın dua etmeyi, ayırmasalar selaları verilecekti.

★★★

Son olarak deprem bölgesine giden Erdoğan bu sefer ne fırlattı? Çocuklara oyuncak! Mantıklı bir seçim gibi geldi… Çay fırlatsa bölgede neredeyse temiz su yok ki!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmet Şimşek ne kadar dayanır? 07 Haziran 2023 | 564 Okunma Böyle numara görülmedi! 06 Haziran 2023 | 718 Okunma Nebati gitti Şimşek geldi 05 Haziran 2023 | 1.077 Okunma Son parayı da Şimşek’e basıyoruz! 03 Haziran 2023 | 462 Okunma Şimşek öncesi bi acayip büyüdü ekonomi 02 Haziran 2023 | 421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar