Buraya kadarmış Venezuela aşkı!

ABD tarafından Venezuela’ya yönelik kapsamlı yaptırım içeren paket 5 Ağustos’ta onaylandı. Türkiye bu karara tepki gösterdi ve Dışişleri Bakanlığı ABD’nin ülkedeki Venezuela’ya ait...

ABD tarafından Venezuela’ya yönelik kapsamlı yaptırım içeren paket 5 Ağustos’ta onaylandı. Türkiye bu karara tepki gösterdi ve Dışişleri Bakanlığı ABD’nin ülkedeki Venezuela’ya ait tüm mal varlıklarını dondurması kararını doğru bulmadıklarını bildirdi.
Doğru bulmadığımız halde Ziraat Bankası’nın, Venezuela Merkez Bankası’nın hesabını kapattığı ve ilişkisini kestiği bildirildi. Ziraat Bankası bu bilgiyi teyit etti. Hani tepki?

★★★

Oysa Türkiye, Venezuela’da Başkan Maduro’yu destekliyordu. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisini arayarak “Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız” diyordu.
Maduro’nun da Türkiye’yi sevdiği aşikârdı… Diriliş Ertuğrul izliyor. Arada bir buraya geliyor. Nusret’de et yiyor. Sık sık Türkiye’ye heyet yolluyordu. Birden ne oldu?

★★★

Venezuela şu anda ekonomisi göçmüş dünyada bir numaralı sefil ülke… İşin enteresan tarafı dünyanın en büyük petrol rezervleri Venezüela’nın elinde…
Venezuela nasıl düştü bu sefalete? Maduro gider Kaduro gelir. Sistem yanlışsa istersen cennette yaşa, sefalet peşindedir.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomi açıklaması beyaz eşya bayi toplantısı! 12 Ağustos 2020 | 590 Okunma Yap-İşlet-Katar’a devret 11 Ağustos 2020 | 847 Okunma Ufacık 15 milyar dolarlık yanlışlık! 10 Ağustos 2020 | 1.347 Okunma Berat Albayrak'ın yanındayız! 08 Ağustos 2020 | 1.307 Okunma Tuttu fırlattı doları seyreyle enkazı! 07 Ağustos 2020 | 2.513 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar