Bu filmi hepimiz seyredip fakirleştik!

Rocky filmi 8 bölüm çekildi. İlk dördünden sonrası geyikti. Diğerleri ilk dörtlünün ekmeğini yiyip para kazanmaya yönelikti. Konu bokstu ama içerikleri farklıydı.Bizim “faiz sebep enflasyon neticedir”...

Rocky filmi 8 bölüm çekildi. İlk dördünden sonrası geyikti. Diğerleri ilk dörtlünün ekmeğini yiyip para kazanmaya yönelikti. Konu bokstu ama içerikleri farklıydı.

Bizim “faiz sebep enflasyon neticedir” filminin bu dördüncü çekilişi… İlk üçü insanları daha da fakirleştirip, para kaybettirdi. Şimdi dördüncü defa aynı senaryoyu çekip farklı son umuyorlar.

★★★

Planları şöyle… Faiz düşürülünce kur yükselecek… Bilmiyorlar mı? Her ne kadar “kur yükselişi faiz düşürmemiz nedeniyle değil” deseler de bal gibi biliyorlar.

Kur yükselince ihracat artacak… Neden? Türk malları ucuzlayacak.

Aslında girdi maliyetlerinin dünyada belirlenen fiyatları var. Metaller, kimyasallar, hammaddeler hemen hemen aynı fiyattan işlem görüyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faiz düşürüldükçe artan faiz! 18 Ocak 2022 | 127 Okunma Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu: ''Enflasyonda 2023 destanı'' 17 Ocak 2022 | 710 Okunma Ben ağlarım ikimizin yerine 05 Ocak 2022 | 740 Okunma Enflasyon, kötü yönetimi tescilledi! 04 Ocak 2022 | 911 Okunma Halkı elektrik çarptı! 03 Ocak 2022 | 854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar