Beton aşkları bir türlü bitmedi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacak” dedi. Yirmi yıllık taksitlerden bahsetti. Hani dar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacak” dedi. Yirmi yıllık taksitlerden bahsetti. Hani dar gelirliyi dar gelir seviyesinden kurtaracak projeleri? Ülkede resmi rakamlara göre 4 milyondan fazla işsiz varken düşündüler taşındılar akıllarına yine beton mu geldi!

★★★

Sahi bu işlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilgilenmez mi? Bunu açıklamak Bakan Murat Kurum’a düşmez mi? Yoksa gizliden Berat Albayrak’a mı bağladılar emlak işini? İnşaat aşkları bir türlü bitmedi!

Heveslerini kırmak istemem ama Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani TOKİ tam da bu iş için 1984 yılında Turgut Özal’ın talimatıyla kuruldu.

★★★

Muhtemelen Berat Albayrak TOKİ’yi kendi keşfettiğini sanıp müjde olarak anlattı. Kuruluş amacı her daim dar gelirliye ev yapmaktı. Zira Toplu Konut İdaresi’nin orman arazisine lüks konut, rezidans, villa üretimiyle ne alakası vardı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kamu bankaları ucuz dolarları kime sattı? 15 Ağustos 2020 | 578 Okunma Dolarla mı maaş alıyorsunuz? 14 Ağustos 2020 | 1.062 Okunma Ekonomi açıklaması beyaz eşya bayi toplantısı! 12 Ağustos 2020 | 609 Okunma Yap-İşlet-Katar’a devret 11 Ağustos 2020 | 854 Okunma Ufacık 15 milyar dolarlık yanlışlık! 10 Ağustos 2020 | 1.350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar