Beton aşkları bir türlü bitmedi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacak” dedi. Yirmi yıllık taksitlerden bahsetti. Hani dar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacak” dedi. Yirmi yıllık taksitlerden bahsetti. Hani dar gelirliyi dar gelir seviyesinden kurtaracak projeleri? Ülkede resmi rakamlara göre 4 milyondan fazla işsiz varken düşündüler taşındılar akıllarına yine beton mu geldi!

★★★

Sahi bu işlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilgilenmez mi? Bunu açıklamak Bakan Murat Kurum’a düşmez mi? Yoksa gizliden Berat Albayrak’a mı bağladılar emlak işini? İnşaat aşkları bir türlü bitmedi!

Heveslerini kırmak istemem ama Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani TOKİ tam da bu iş için 1984 yılında Turgut Özal’ın talimatıyla kuruldu.

★★★

Muhtemelen Berat Albayrak TOKİ’yi kendi keşfettiğini sanıp müjde olarak anlattı. Kuruluş amacı her daim dar gelirliye ev yapmaktı. Zira Toplu Konut İdaresi’nin orman arazisine lüks konut, rezidans, villa üretimiyle ne alakası vardı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne iş olsa yaparım abi! 16 Kasım 2019 | 361 Okunma Ekonomi Mahmut! 15 Kasım 2019 | 682 Okunma Ölmüş ata kırbaç vurma! 13 Kasım 2019 | 922 Okunma Paraya mı güvenmiyorlar sana mı? 12 Kasım 2019 | 563 Okunma Çayda ince belli hesap! 11 Kasım 2019 | 812 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar