Ben faiz demedim, caiz dedim!

Çekirdek enflasyon ne? Enflasyon sepetinin yüzde 35'ini oluşturan enflasyonda gıda ve enerji fiyatlarını saymazsan elde kalan…

Bir umuttur yaşatan insanı… Aldım elime Erdoğan’ın “Daha adil bir dünya mümkün” isimli kitabını…  Çok satarsa belki yazar olarak sürdürür hayatını… Yoksa ekonominin dayanacak hali kalmadı.

Yaz, Erdoğan’ın, “Merkez Bankası Başkanı’mızla görüştüm. Yani bizim bir defa faizleri düşürmemiz şart, onun için de yani temmuz-ağustos, buraları bulacağız ki faizler düşsün…” demesiyle başladı.

Temmuz geçti, ağustos bitti, hazan mevsimi geldi. Faizler düşmedi, düşürülmedi…

★★★

Sorun sadece bu kadar ile sınırlı da değildi… “Ben ekonomistim” deyip, “Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil” demişti. Bu sefer “mümkün olmayan” gerçekleşmez mi? Hiç adil değildi ama enflasyon yükseldi. Hayret! Daha önce buna benzer bir mucize Hz. Musa’nın Kızıldeniz’i ikiye bölmesiyle gerçekleşmişti.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kovulsa daha iyi! 14 Eylül 2021 | 324 Okunma Ülkeyi Alman Hristiyan Demokratlar mı yönetiyor? 13 Eylül 2021 | 719 Okunma Yüksek yüksek tepelerde evler ateş pahası! 11 Eylül 2021 | 380 Okunma Ben faiz demedim, caiz dedim! 10 Eylül 2021 | 909 Okunma Bireysele değil şirkete kredi ver! 08 Eylül 2021 | 336 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar