Avrupa’yı Türkiye’ye çeviririz tehdidi!

Erdoğan; “Eyy Avrupa Birliği şu andaki operasyonumuzu bir işgal operasyonu diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay… Kapıları açarız, 3.6 milyon Suriyeli’yi size göndeririz” diye seslendi....

Erdoğan; “Eyy Avrupa Birliği şu andaki operasyonumuzu bir işgal operasyonu diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay… Kapıları açarız, 3.6 milyon Suriyeli’yi size göndeririz” diye seslendi. Avrupa’yı, Türkiye’ye çevireceğini söyleyip gözdağı verdi. Zira biraz yabancı basını okusalar Avrupa buna ilk günden beri “işgal operasyonu” diyor. Daha nasıl demesini istiyor?

Yetmedi, 28 ülke ortak açıklama yaptı; Türkiye’nin kurmayı planladığı güvenli bölgeye hiçbir şekilde maddi destek sağlanmayacağını yazıp imzaladı.

★★★

Peki, bu insanlar Avrupa ülkeleri için tehdit de bizim için değiller mi? Madem bu kadar kötü bir şey, neden bunu kendi halkımıza yaşatıyoruz? Avrupa’yı korkuttuğumuz milyonlarca Suriyeli ile yıllardır birlikte yaşıyoruz!

Sahi onlar bizim şefkatimize sığınmış din kardeşlerimiz değil miydi? Biz ensardık, onlar muhacir… Zira çoğu ne Avrupa’ya gider, ne Suriye’ye geri döner. Düzenlerini kurmuşlar, bu nargile burada tüter.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gül döktüm Katarlının yollarına! 29 Ocak 2020 | 645 Okunma Canı vergiyi kamu bankaları toplasın istedi! 28 Ocak 2020 | 1.063 Okunma Deprem vergileri nereye gitti? 27 Ocak 2020 | 1.073 Okunma Ya laf geçirdi ya dalga geçti! 25 Ocak 2020 | 499 Okunma Yüksek hızlı zam 24 Ocak 2020 | 530 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar