Murat Muratoğlu
Murat Muratoğlu Sözcü

Yine açarsa telefonu, işte soracağım soru!

17 Temmuz 2017 | 386

Gecenin körü, arkadaşı aradım. Telefonu Tayyip Erdoğan açtı. Ben nereyi aradım diye aklım çıktı… Ne işi olabilirdi ki orada? Kızmasın diye telefonu bile kapatamadım! Önce sen kapat dedim, kapatmadı. Dinledim hepsini… Kapattı. O kapattı, arkadaşım açtı.
Tekrar çıkar diye gün ağarıncaya kadar buzdolabını bile açamadım! Ya oradan da çıksaydı! Ben ne bileyim, meğer gece yarısı herkesin telefonuna o çıkıyormuş. Belli ki çıtayı feriştaha koymuş……Aklıma dank etti, sabah bir tur daha aradım… Bulmuşum cumhurun reisini, yapıştırdım soruyu; “Milli gelirimiz hakikaten kişi başı 25 bin dolara çıktı mı?” dedim… Tınmadı… Bir de diktatör falan diyorlar! Diktatör olsa böyle bir soruyu yüzüne karşı sorabilir miydim?

* * *

Şu 25 bin dolarda gelire gelince, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; “Milli gelirimizi 25 bin doların üzerine çıkarırsak bu ihanetlerin hiçbirini düşünüyor olmayacağız” demiş.
Bunun üzerine sağ olsun bir grup insancık da satın alma paritesine göre IMF’nin 2017 beklentilerini paylaşmış; Kişi başı 25.776 dolar! Yok artık! 25 bin dolar da değildir artık… Öyle olsa yerinde duramazsın, sapıtırsın.
Baktım, gerçekten 25.776 dolar! Yıllık kişi başı 91 bin lira eder. Dört kişilik ailenin 364 bin harcama potansiyeli olur. Günde 1000 lira harcasalar bile sıkıntı olmaz!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER