Oyun bozan Türkiye!

Siyaseten yok hükmünde olan biri, birkaç gün önce Meclis’te Türkiye’nin dış politikasını eleştirirken şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan hükümetlerinin uyguladığı...

Siyaseten yok hükmünde olan biri, birkaç gün önce Meclis’te Türkiye’nin dış politikasını eleştirirken şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan hükümetlerinin uyguladığı dış politika milli değildir, İslami ve insani değerlere de aykırıdır.” 

Aslında ciddiye alınıp, üzerine değerlendirme yapılacak bir şahsiyet değil.... Ancak ABD’nin dünden itibaren uygulamaya koyduğu Suriye’den çekilme kararını duyunca, bu zavallı demagoji için birkaç cümle kurma ihtiyacı hissettim.  

Baştan şunu net bir şekilde ortaya koymak lazım; Türkiye, bir bütün olarak Ortadoğu’da kurgulanan senaryonun ne hazırlayacısıdır, ne uygulayıcısıdır! 

Suriye sorununu kucağında bulmuş, Batı’nın vicdansızlığına inat milyonlarca sivile gönlünü açmış, akan kanın sona ermesi için araçlar yaratmaya çalışmıştır.  

Üstelik, uluslararası ilişkilerimizi etkilemeye çalışan onca provokasyona, proje terör örgütleri DEAŞ ve PKK eliyle huzuruna yönelen tehdide rağmen. 

İşte Astana, Soçi sür

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sarıgül'e İnce muamelesi 25 Ocak 2019 | 7.791 Okunma Hrant'ın 'kör' arkadaşları 22 Ocak 2019 | 6.502 Okunma KATİL FETÖ EVLERİNDEN ÇIKTI  19 Ocak 2019 | 251 Okunma Fox TV-Kılıçdaroğlu aday pazarlığı 18 Ocak 2019 | 14.197 Okunma MERHABA 16 Ocak 2019 | 589 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar