Macron itirafçı oldu! 

Suriye’deki kimyasal silah saldırısı ve o saldırıya ABD, İngiltere ve Fransa’nın verdiği ortak tepkiyi gördüğümüzde AKŞAM’ın birinci sayfasına “Bu pozu hazmedemediler”...

Suriye’deki kimyasal silah saldırısı ve o saldırıya ABD, İngiltere ve Fransa’nın verdiği ortak tepkiyi gördüğümüzde AKŞAM’ın birinci sayfasına “Bu pozu hazmedemediler” başlığı atmıştık. 

Neydi o poz? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Ankara’dan verdiği “Bölgesel sorunların çözümünde birlikte hareket edeceğiz” pozuydu! 

Zaten ilk tepkiler, Batı’nın operasyon yayınları olan gazetelerin manşetlerine çok net şekilde yansımıştı.  

Amerikan Chicago Tribune gazetesi “Türkiye-Rusya-İran, Suriye’nin geleceğine ABD’siz karar verdi” derken, Washington Post haberi, “Üç ülkenin lideri ABD’yi en önemli diplomasisinden dışlamak için toplandı” diye duyuruyordu.  

Fransız Le Figaro, “Rusya ile ittifak kuran Türkiye Cumhurbaşkanı, Batılı müttefiklerinin 5 yıldan beri reddettikleri, güvenli bölge kurulması talebini elde etmek üzere” diye yazdı.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sarıgül'e İnce muamelesi 25 Ocak 2019 | 7.829 Okunma Hrant'ın 'kör' arkadaşları 22 Ocak 2019 | 6.525 Okunma KATİL FETÖ EVLERİNDEN ÇIKTI  19 Ocak 2019 | 267 Okunma Fox TV-Kılıçdaroğlu aday pazarlığı 18 Ocak 2019 | 14.226 Okunma MERHABA 16 Ocak 2019 | 596 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar