ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Oyun bozan Türkiye!

Siyaseten yok hükmünde olan biri, birkaç gün önce Meclis’te Türkiye’nin dış politikasını eleştirirken şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan hükümetlerinin uyguladığı dış politika milli değildir, İslami ve insani değerlere de aykırıdır .

Murat Kelkitlioğlu
Murat Kelkitlioğlu Yeni Birlik Gazetesi
21 Aralık 2018 | 11.2 K

Siyaseten yok hükmünde olan biri, birkaç gün önce Meclis’te Türkiye’nin dış politikasını eleştirirken şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan hükümetlerinin uyguladığı dış politika milli değildir, İslami ve insani değerlere de aykırıdır.” 

Aslında ciddiye alınıp, üzerine değerlendirme yapılacak bir şahsiyet değil.... Ancak ABD’nin dünden itibaren uygulamaya koyduğu Suriye’den çekilme kararını duyunca, bu zavallı demagoji için birkaç cümle kurma ihtiyacı hissettim.  

Baştan şunu net bir şekilde ortaya koymak lazım; Türkiye, bir bütün olarak Ortadoğu’da kurgulanan senaryonun ne hazırlayacısıdır, ne uygulayıcısıdır! 

Suriye sorununu kucağında bulmuş, Batı’nın vicdansızlığına inat milyonlarca sivile gönlünü açmış, akan kanın sona ermesi için araçlar yaratmaya çalışmıştır.  

Üstelik, uluslararası ilişkilerimizi etkilemeye çalışan onca provokasyona, proje terör örgütleri DEAŞ ve PKK eliyle huzuruna yönelen tehdide rağmen. 

İşte Astana, Soçi sür

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER