ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Pazarlık kaçtan başladı!

Kılıçdaroğlu ve ekibi, başarısızlıklarla dolu siyasi kariyerlerine bir yenisini daha ekledi ve sonunda CHP Genel Merkezi’nin kapısına “Sahibinden kiralık vekil” tabelasını astı!  Kiralık derken, abartı değil, gerçek! Kulislere yansıyanlara göre 15 isim, seçimde liste başına konulmak ve sonrasında CHP’ye geri dönmek şartıyla İP’e geçti .

Murat Kelkitlioğlu
Murat Kelkitlioğlu Yeni Birlik Gazetesi
24 Nisan 2018 | 6.3 K

Kılıçdaroğlu ve ekibi, başarısızlıklarla dolu siyasi kariyerlerine bir yenisini daha ekledi ve sonunda CHP Genel Merkezi’nin kapısına “Sahibinden kiralık vekil” tabelasını astı! 

Kiralık derken, abartı değil, gerçek! Kulislere yansıyanlara göre 15 isim, seçimde liste başına konulmak ve sonrasında CHP’ye geri dönmek şartıyla İP’e geçti... 

Bu skandal adım hemen akıllara “Güneş Motel” olayını getirse de, aslında ondan daha utanç verici bir hamleydi. En azından Ecevit’in o gün güvenoyu almak gibi partisini ve kendisini doğrudan ilgilendiren bir çıkarı vardı.  

Acaba Kılıçdaroğlu 15 vekilini ‘kiralarken’ partisi için nasıl bir fayda düşünüyordu? “Demokrasiyi kurtardık” şeklindeki ucuz hamasetleri dikkate almayın, eğer öyle olsaydı en azından YSK’nın İP konusundaki kararını beklerlerdi.  

Peki o 15 isim gerçekten nasıl seçildi? 

Burcu Köksal, Musta Tuncer, Nihat Yeşil, Hüseyin Yıldız, Ahmet Akın, Mehmet Göker, Nurhat Kayışoğlu, Erkan Aydı

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER