ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kandil’den talimat: Çok sivil ölsün!

Önce, “Türkiye adım bile atamaz, Afrin’e operasyon hayal” dediler, sonra 20 Ocak’ta TSK terör hedeflerini vurmaya başlayıp, Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlatınca “Aylarca sürer, Türk Ordusu için Vietnam olur” yaygarası kopardılar .

Murat Kelkitlioğlu
Murat Kelkitlioğlu Akşam Gazetesi
13 Mart 2018 | 3.9 K

Önce, “Türkiye adım bile atamaz, Afrin’e operasyon hayal” dediler, sonra 20 Ocak’ta TSK terör hedeflerini vurmaya başlayıp, Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlatınca “Aylarca sürer, Türk Ordusu için Vietnam olur” yaygarası kopardılar... 

Bugün o kutlu yürüyüşte 53 gün geride kaldı. Siviller zarar görmesin diye olabildiğince titiz bir şekilde yürütülen operasyon sonrası Mehmetçik ve ÖSO, artık Afrin kent merkezine dayanmış durumda! 

Meskûn mahal operasyonu bir yana bu büyük başarı terör örgütünün hem siyasi hem de askeri olarak bittiğinin göstergesi... Nasıl mı? Bir kere Türkiye masada çok güçlü durarak, bölgesel ittifaklar kurarak “PKK/YPG hayranı” ülkelerin elini kolunu bağladı. Bu sırtını Batılı güçlere dayamaya alışkan örgüt için ilk hayal kırıklığı oldu. 

Ardından sosyal medya hesapları üzerinden “Afrin’de katliam var”, “Siviller katlediliyor” kara propagandasına başvurup yine bu merkezlerde Türkiye’ye karşı bir kamuoyu oluşturmaya çalıştılar. O da bizzat

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER