Tansiyona uzaktan takip

Acil müdahale edilmezse kalp krizi ve felce yol açan tansiyon için devrim niteliğinde akıllı cihazlar geliştirildi. Özel uygulamaları ile telefona ya da tablete bağlanan cihazlar kan basıncı, kalp ve nabız ritmi gibi anlık verileri istendiği anda doktora gönderebiliyor.

Bu da en doğru müdahaleyi vakit kaybetmeden yapmayı sağlıyor.

Dijital dönüşümle birlikte tansiyon aletleri öyle bir akıllandı ki, kablosuz internet ya da bluetooth üzerinden telefon ya da tablete bağlanıp sonuçları ne kadar uzakta olursa olsun anında doktorla paylaşmaya olanak sağlıyor. Bir başka değişle milyonlarca tansiyon hastasının uzaktan takibi kolaylıkla yapılabiliyor. Bu teknolojiyle birlikte kalp krizinin ve felcin en önemli sebeplerinin başında gelen hipertansiyonun kısa sürede kontrol altına alınması amaçlanıyor.

VAKİT KAYBI YOK

IOS ve Android işletim sistemlerine uygun özel uygulamaları olan kablosuz cihazlar sayesinde acil müdahale için vakit kaybının önüne geçilirken, anlık yeme içme ile ilgili de hızlı çözümler üretilebiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Serbest çalışarak dünyaya yayıldılar 25 Haziran 2019 | 25 Okunma En 'baba' kampanya 12 Haziran 2019 | 31 Okunma En teknolojik anne adayları 08 Haziran 2019 | 15 Okunma Ucuz tatil rehberi 01 Haziran 2019 | 80 Okunma Kızılötesi temizlik 25 Mayıs 2019 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar