Sıcaklara 'zeki' çözüm

Yapay zeka teknolojisi klimaların da içine girmeyi başardı. İnsan ve hayvanı ayırt eden, mekan boş olduğunda tasarruf moduna geçen, havadaki virüsleri yok eden cihazlar uzun taksit ve garanti süreleriyle dikkat çekiyor...

Direkt yüze üfleyen klasik klima dönemi yapay zekanın gelmesiyle artık tamamen tarihe karıştı. Mekanda kaç kişi olduğunu, vücut sıcaklıklarını, ortamdaki bakteri durumunu ve evcil hayvanları anında tespit edip ona göre çalışan klimalar, tasarrufta da sınır tanımıyor.

Kablosuz internet sayesinde mekanın dışından bile rahatlıkla kontrol edilebilen bu özel cihazları sizler için araştırdık. Hepsinin birbirine karşı üstün özellikleri olan klimaların fiyatları 3500 liradan başlıyor.

Mitsubishi Legendera

Bu cihaz yapay zeka özelliği sayesinde insan ve evcil hayvan arasındaki farkı algılayarak havayı yönlendiriyor ve sıcaklığı dengeliyor. Ortamda kimse olmadığında enerji tasarrufu için sıcaklık ayarı da yapan klima, toz, yağ, sigara dumanı ve karbon gibi maddelerin birikmesini de engelliyor.

Fiyatı: 11500 TL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halden anlayan cihazlar 07 Eylül 2019 | 50 Okunma Yerli çizgi film dünyaya açılıyor 04 Eylül 2019 | 58 Okunma Yedekle kurtul 31 Ağustos 2019 | 34 Okunma Depresyonda mısınız? 24 Ağustos 2019 | 5 Okunma Oto hırsızının kabusu cihazlar 17 Ağustos 2019 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar