Görme engelliye sesli e-posta

Cep telefonlarından sunulan yapay zeka destekli bu hizmet sayesinde anlaşmalı kişi ve kurumlardan gelen maillere yüklenen özel bir kodlama ile mailler sesli olarak tane tane okunuyor ve gerektiğinde işlem yapılması için yönlendirme...

Cep telefonlarından sunulan yapay zeka destekli bu hizmet sayesinde anlaşmalı kişi ve kurumlardan gelen maillere yüklenen özel bir kodlama ile mailler sesli olarak tane tane okunuyor ve gerektiğinde işlem yapılması için yönlendirme sağlanıyor.

DEVLERLE İŞBİRLİĞİ

Related Digital Genel Müdürü Sedat Kılıç, “Hizmet verdiğimiz kurumlar arasında Mavi Jeans, Boyner, Ikea, gittigidiyor, n.11 gibi dev markalar var. Bu markaların müşterilerine gönderdiği örneğin kampanya ya da diğer bilgilendirme mailleri sesli olarak engelli vatandaşlarımıza ulaşıyor. Bu sistem teknik olarak kişiden kişiye de verilebiliyor” dedi.

İHRACAT BAŞLIYOR

Halihazırda şu an binin üzerinde görme engellinin bu hizmeti kullandığını ifade eden Sedat Kılıç, “Kısa sürede bu rakam rekor seviyelere çıkacaktır. Sesli e-posta hizmeti şu an dünyada ilk ve bunu ihraç etmeyi de hedefliyoruz. Hamburg, Londra ve Dubai’de ofisler açtık. Teknolojimizin tamamı Türk mühendislerin eseri” diye konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tablette dev yarış 20 Temmuz 2019 | 66 Okunma Yalan habere dijital savaş 09 Temmuz 2019 | 38 Okunma Mutfaktaki arkadaşınız 29 Haziran 2019 | 27 Okunma Serbest çalışarak dünyaya yayıldılar 25 Haziran 2019 | 25 Okunma En 'baba' kampanya 12 Haziran 2019 | 31 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar