Evde internetiniz koparsa panik yok!

Hepimizin evlerden çalıştığı bu dönemde bazen internet kesintisiyle karşılaşıyor, işin ufak teknik detaylarını bilmediğimiz için de büyük panik yaşıyoruz.

Halbuki eğer sorun vericide değilse kısa dokunuşlarla kopan interneti yeniden bağlayabilirsiniz. İşte püf noktaları... Türkiye'de koronavirüs vakasının açıklandığı 11 Mart tarihinden itibaren mobilde ve evde yani sabitte internet trafiği yüzde 30 civarında arttı.

Bunun en büyük nedenleri yüzlerce şirketin artık evden çalışmaya başlaması ve okul eğitimlerinin de online olarak verilmesi. Bu kadar yoğunluğa rağmen şu ana kadar Türkiye genelinde önemli bir kesinti yaşanmadı. Yani saatler süren bir kopukluk olmadı. Bu da sabit internet altyapılarının ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor. Tabi burada operatörlerin altyapı yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğinin de altını çizmek gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güvenli kamp teknolojileri 30 Mayıs 2020 | 31 Okunma Yasadışı bahis oynarken çarpıldılar 27 Mayıs 2020 | 90 Okunma Evde sıkılmak yok 23 Mayıs 2020 | 28 Okunma 1.000 TL’ye alınacak en güçlü 5 telefon 16 Mayıs 2020 | 514 Okunma Yaklaşana kızan teknolojiler 09 Mayıs 2020 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar