En havalı makineler

Pandemi ile birlikte milyonlarca kişi kapalı yerlere girmez oldu. Evlerimizde bile ciddi bir tedirginlikle oturuyoruz. Değil misafir, akraba bile kabul etmiyoruz. Bunun en büyük nedeni koronavirüsün dakikalarca havada kalabilmesi. Yani ister...

Pandemi ile birlikte milyonlarca kişi kapalı yerlere girmez oldu. Evlerimizde bile ciddi bir tedirginlikle oturuyoruz. Değil misafir, akraba bile kabul etmiyoruz. Bunun en büyük nedeni koronavirüsün dakikalarca havada kalabilmesi. Yani ister dışarıda, ister evde, isterse kapalı herhangi bir mekanda olunsun virüsün havadan bulaşma riski var. Çünkü bulunduğunuz bölgeden kısa bir süre önce virüs taşıyan birisi geçmiş olabilir.

TALEP PATLADI

Uzmanlar, virüsün hapşırık ya da öksürüğün ardından damlacık yoluyla yayıldığını ve virüslü damlacıkların solunmasıyla hastalığın bulaştığına dikkat çekiyor. Bu zorlu süreçte bir yandan Türkiye ile birlikte, İngiltere, ABD, Rusya, Çin gibi ülkeler aşı çalışmalarını tüm hızla sürdürürken bir yandan da teknoloji üreticileri kapalı alanlarda kullanılacak ve etraftaki tüm virüsleri yok edecek yeni nesil hava temizleme sistemleri geliştirmeye devam ediyorlar. Çünkü dünya genelinde bu cihazlara olan talep yüzde 300’ün üzerinde arttı.

VİRÜSÜ TANIYORLAR

Özellikle bu yıl öyle makineler çıktı ki havada asılı kalan virüs ve bakterileri yüzde 100’e yakın yok ediyor ve solunum yoluyla bulaşacak hastalıkların önüne geçiyor. Her bütçeye ve her alana göre tasarlanan bu makinelerin üreticileri arasında yerli teknoloji devleri de var. Bu hafta ‘iyi bir hava temizleme cihazı nasıl olmalı’, ‘alırken nelere dikkat etmeli’, ‘en yeni teknolojiler neler’, ‘hangisini almalıyım’ diye soranlar için rehber niteliğinde bir yazı kaleme aldık.

ELECTROLUX PUREA9

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dijital dönüşüme Türkiye damgası 30 Kasım 2020 | 125 Okunma Hayatı paylaşmada engel kalmadı 28 Kasım 2020 | 41 Okunma Bu fırsat yılda bir gelir 26 Kasım 2020 | 64 Okunma İşin ustalarından fenomen taktikler 21 Kasım 2020 | 63 Okunma En havalı makineler 15 Kasım 2020 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar