Çocuğunuzu adım adım izleyin

Mavi Balina gibi tuzaklardan korunmak için yazılımcılar tüm imkanlarını seferber ederek sorunu çözdüler.

Çocuğunuzun hangi sitelere girdiğini, neleri aradığını, Whatsapp görüşmelerini, oynadığı oyunları, e-mailleri ve indirdiği tüm linkleri takip eden güvenli uygulamalar geliştirildi.

“Çocuklar nasılsa odalarında bilgisayarıyla oynuyor, içimiz rahat” diyen ailelerin başlarına gelmeyen kalmadı. Sanal alemde fink atan psikopat ruhlu kişiler binlerce çocuğu esir aldı ve bunların bir kısmı maalesef intihar etti. En son örneği ise Mavi Balina ve benzeri tuzak linkler... Tehlikeli kişiler okullara kadar indi. Dünya genelinde 3 gençten biri siber zorbaların tuzağına düşmüş durumda. Beyaz şapkalı hackerlar, bu kişilerin izlerini sürerek hızla yer tespitleri yaparken, bir yandan da aileler için güvenli takip uygulamaları geliştirilmeye başlandı. “Peki bu uygulamalar başkaları için de kullanılamaz mı?” diye sorabilirsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derslerin yardımcısı 12 Ekim 2019 | 44 Okunma Yakmama garantili ütüler 05 Ekim 2019 | 33 Okunma Mobil deprem uygulamaları 28 Eylül 2019 | 1.345 Okunma Halden anlayan cihazlar 07 Eylül 2019 | 58 Okunma Yerli çizgi film dünyaya açılıyor 04 Eylül 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar