Akıllara zarar teknolojiler

Her yıl bu zamanlarda ABD Las Vegas’ta düzenlenen en büyük teknoloji fuarı CES, yine dünyanın seyrini değiştirecek icatlara sahne oldu. 5G ile birlikte tüm dünyada görmeye başlayacağımız sürücüsüz, direksiyonsuz ve akıllı ekranlara sahip araçların dikkat çektiği fuarda özellikle günlük yaşamı daha da kolaylaştıracak cihazlar yoğun ilgi gördü. Bu arada ABD’nin tüm kısıtlamalarına rağmen Çinli teknoloji devi Huawei de fuarda yerini aldı.

İşte CES’e damga vuran bazı ürünler:

4 boyutlu ekran: Sinema teknolojisi şirketi CJ 4DPLEX, dünyanın ilk dört boyutlu ekranı 4DX Screen’i duyuruldu. Bu özel ekran, sinema salonunun tavanı da dahil olmak üzere dört açıdan görüntü sunabiliyor. 4DX Screen, salon yapısının eğimli yan duvarlara sahip olması nedeniyle kırılma olmadan da görüntü sunabiliyor.

DNA’lı bileklik: Çin merkezli DNANudge adlı bileklik, sizin DNA’nızı taşıyarak alışveriş yaparken hangi ürünün size uyup uymadığını belirtiyor. Sistemin çalışması için bileklikle beraber gelen çubuğu ağzınıza sürmeniz ve ıslaklığı bilekliğe tanımlamanız gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her derde deva koltuklar 18 Ocak 2020 | 28 Okunma Türkler Avrupa'da fabrika avına çıktı 17 Ocak 2020 | 299 Okunma Bu 'CEP'ler 12 taksit 15 Ocak 2020 | 93 Okunma Ayda 10 bin TL'ye bakıcı aranıyor 14 Ocak 2020 | 319 Okunma Akıllara zarar teknolojiler 13 Ocak 2020 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar