Yoruma gerek var mı?

Gündemde yargının sorunları var. Adalet sisteminin, Yargı Reformu Strateji Belgesi’yle bir kez daha çözüm aranacak sorunları… Adli yıl açılış töreni vardı dün Ankara’da… Törenin...

Gündemde yargının sorunları var. Adalet sisteminin, Yargı Reformu Strateji Belgesi’yle bir kez daha çözüm aranacak sorunları… Adli yıl açılış töreni vardı dün Ankara’da… Törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılmasının yarattığı tartışmanın gölgesinde açıldı adli yıl.

Taraflar bu konudaki görüşlerini kamuoyu önünde açıkça dile getirdiğine göre, artık zarfa değil mazrufa bakma vaktidir. Şimdi şu aşağıdaki cümleleri dikkatle okur musunuz lütfen?

“Yargının, yasama ve yürütme organı başta, tüm güç odakları karşısında bağımsız olması, hukuk devletinin değişmez ilkesidir.”

“Sık sık yapılan kanun değişikliklerinin adli hizmetlerin kalitesinin düşmesine sebep olduğu ve bu durumun iş yükünü artırdığı, uzun süreden beri yargı mensuplarının ortak şikayet konusu olmuştur. Kolayca kanun yapma alışkanlığından vazgeçmemiz gerekir. Yargı, sık sık yapılan kanun değişikliklerinden kaynaklanan iş yükünü kaldırmakta her geçen gün daha da zorlanmaktadır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstiklâl'de ölmek 10 Eylül 2019 | 2.413 Okunma Yoruma gerek var mı? 03 Eylül 2019 | 5 Okunma Dün 31 Ağustos 2019 | 2.234 Okunma Yasa dışı kenevirde şeytani ekim yöntemi 27 Ağustos 2019 | 2.552 Okunma Hedef Amerikalılar mıydı? 24 Ağustos 2019 | 10 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar