Top Akşener'de

Meral Akşener, Özdağ’ın disipline sevki yönünde karar verirse, bunu ‘kesin ihraç istemi’yle de yapabilir, sadece ‘soruşturulması’ istemiyle de. Akşener dosyayı işleme koyarsa, ‘disiplin süreci’ resmen başlamış olacak.

Önce manşeti vereyim…

İYİ Parti’de il başkanlarının yarıdan fazlası, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihracını istiyor.

50'ye yakın dilekçe

İYİ Parti kaynaklarından aldığım bilgiye göre, dün öğleden sonra itibariyle, 81 il başkanından 50’ye yakınının dilekçesi genel merkeze ulaştı. Bu il başkanlarının talebi aynı. Partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülük ile suçlayan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın parti disiplin kuruluna sevk edilmesi. Hatta çoğunun isteği, Özdağ’ın partiden ihraç edilmesi.

Süreç nasıl işleyecek?

İl başkanlarının dışında, İYİ Parti teşkilatlarından gelen başka dilekçeler de var. İlçe başkanları ya da parti üyelerinin yolladığı o dilekçeler de partinin kayıtlarına geçiyor ama öncelik -doğal olarak- il başkanlarınınkilerde. Peki bundan sonra ne olacak? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden da değişecek 01 Aralık 2020 | 186 Okunma MHP Arınç'ın azlini istedi mi? 27 Kasım 2020 | 2.651 Okunma Doğu Akdeniz'de gergin gece 24 Kasım 2020 | 349 Okunma Yargıda reform gündemi 20 Kasım 2020 | 505 Okunma Yargı reformunda yeni paket hazırlığı 17 Kasım 2020 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar