Pandemide kış uyarıları

Okullar açık, gençler sosyalleşmede neredeyse pandemi öncesine dönmüş durumda. Vaka sayıları bir türlü düşmüyor. Ve kış kapıda… Bu ortamda, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon...

Okullar açık, gençler sosyalleşmede neredeyse pandemi öncesine dönmüş durumda. Vaka sayıları bir türlü düşmüyor. Ve kış kapıda… Bu ortamda, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol endişeli. İşte Prof. Dr. Şenol’un açıklamaları ve altını çizdiği noktalar:

GRİP ERKEN GELEBİLİR

- Bu kış beni biraz endişelendiriyor. Umarım bugünlerimizi aramayız. Bizim memlekette kış ve solunum yolu hastalıklarının pik yaptığı dönem kasımın 15’inde başlar.

- Mevsimsel grip henüz başlamadı. Türkiye’de genel olarak aralık ortası gibi başlıyordu ama bu sene biraz daha erken başlayabilir. Geçen sene sadece maske kullanımı sebebiyle değil, okullar açık olmadığı için de çok karşılaşmadık ama bu sene erken başlayabilir. İki olasılık var; ya ekim sonu-kasım ortası gibi erken başlayabilir ya da her zamanki gibi aralık ortası-ocak başı gibi.

BAŞKA VİRÜSLER DE VAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O erkek çocuk... 26 Kasım 2021 | 83 Okunma Bu bir buçuk sene nasıl geçer? 19 Kasım 2021 | 297 Okunma Zeynep Kamil'de can pazarı 16 Kasım 2021 | 86 Okunma Karantina günlükleri-3 09 Kasım 2021 | 75 Okunma Karantina günlükleri - 2 05 Kasım 2021 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar