Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?

“Türkiye’de toplam 18 milyon öğrenci var. Bunların 5-6 milyonu küçük çocuk. Okullar çok kritik. Şu an için belirlenmiş bir tarih var ama okulların açılması, futbol maçlarının...

“Türkiye’de toplam 18 milyon öğrenci var. Bunların 5-6 milyonu küçük çocuk. Okullar çok kritik. Şu an için belirlenmiş bir tarih var ama okulların açılması, futbol maçlarının oynatılması kadar kolay bir karar değil.”

Bu cümleler, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a ait.

AĞUSTOS ORTASI

Mevcut takvime göre, okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak. Öğrenciler tedirgin, veliler kararsız…

Peki bu tarihler değişir mi? Bu soruya ancak Ağustos’un ikinci haftasındaki vaka sayıları ve Covid-19 tablosu görüldüğünde yanıt verilebilecek.

MEB yetkilileri, Bilim Kurulu’ndan çıkabilecek her türlü karara göre hazırlıkların yapıldığını söylüyor. Nihai karar ne olursa, o alternatif hayata geçirilecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu Akdeniz'de gergin gece 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Yargıda reform gündemi 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Yargı reformunda yeni paket hazırlığı 17 Kasım 2020 | 0 Okunma Kadir Şeker için İstinaf'a beraat başvurusu 13 Kasım 2020 | 0 Okunma AK Parti'de neler oluyor? 10 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar