Mehmet Hoca ne diyor? (2)

“Yakın zamanda İstanbul’da bir artış dalgası başlayacak, ardından da İzmir, Ankara gibi büyük illerde artacak diye düşünüyorum.” Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, üç hafta önce böyle demişti....

“Yakın zamanda İstanbul’da bir artış dalgası başlayacak, ardından da İzmir, Ankara gibi büyük illerde artacak diye düşünüyorum.”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, üç hafta önce böyle demişti. Mehmet Hoca yine haklı çıktı…

BÜYÜK ŞEHİRLER MESAJI

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Ceyhan’ın pandemide gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerini 16 Mart 2021’de bu köşeden aktarmıştım. Mehmet Ceyhan’ın, bugün gelinen noktayı üç hafta önceden öngördüğü o kısmın tümü şöyleydi:

- Geçtiğimiz haftalarda Karadeniz’de vaka sayıları çok arttı biliyorsunuz. Ve bu illerden de Türkiye geneline seyahat serbestti. Mutant virüs taşıyanlar her yerden her yere gitti. Ben; yakın zamanda İstanbul’da bir artış dalgası başlayacak, ardından da İzmir, Ankara gibi büyük illerde artacak diye düşünüyorum.

ABD’DE OKULLAR AÇIK AMA…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye varyantı mı? 20 Nisan 2021 | 104 Okunma 15 Nisan 16 Nisan 2021 | 80 Okunma Ramazan fırsatçıları 13 Nisan 2021 | 97 Okunma Mehmet Ceyhan'dan 4 kritik uyarı 09 Nisan 2021 | 287 Okunma Mehmet Hoca ne diyor? (2) 06 Nisan 2021 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar