Kızlar ve kız babaları...

“Bu akşam sözüm, kız çocuğu olan babalara... Kızlarınıza vakit ayırın. Onları çok ama çok sevin. Bunu söylemek benim haddim değil. Ama anlattıklarını dinleyin. Dinleyin ki; ilk dinleyen...

“Bu akşam sözüm, kız çocuğu olan babalara... Kızlarınıza vakit ayırın. Onları çok ama çok sevin. Bunu söylemek benim haddim değil. Ama anlattıklarını dinleyin. Dinleyin ki; ilk dinleyen adamın kendilerini sevdiğini düşünmesinler.

Yalnız kızlarınıza vakit de ayırmayın. Cinsiyet ayrımcılığı yapmayın. Ne bileyim, oturup onlarla illa evcilik oynayın demiyorum ama en azından onun kurduğu oyunun izleyicisi olun, ona tanık olun. Tanık olun ki; kendini göstermek, dikkat çekmek için olmadık, gereksiz çabalara girmesin büyüdüğünde.

Onun gözlerinin içine bakın gözlerinizle. Göz bebeklerinizde onlar kendilerini görsünler. Kendilerini görsünler ki; gözlerinin içine yalandan bakan ve yalandan bakıp sevgi sözcükleri söyleyen adamlara kanıp hayatlarını heba etmesinler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu ay sonu Erdoğan açıklayacak 05 Ocak 2021 | 634 Okunma 2021'de keşke 01 Ocak 2021 | 52 Okunma Hastaneler, kısıtlamalar, aşı ve sağlık çalışanları 29 Aralık 2020 | 73 Okunma Virüs mutasyona uğradı peki şimdi ne olacak? 22 Aralık 2020 | 114 Okunma İsmail Demir'in ABD'ye cevapları 18 Aralık 2020 | 1.070 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar