İşin uzmanından WhatsApp mevzuu

Gündemdeki konuyu, yani WhatsApp’ın kullanıcılarına dayattığı yeni sözleşmeyi, siber güvenlik uzmanı Alper Başaran ile konuştum dün. *Kullanıcı sözleşmeyi onaylarsa, 8 Şubat itibariyle...

Gündemdeki konuyu, yani WhatsApp’ın kullanıcılarına dayattığı yeni sözleşmeyi, siber güvenlik uzmanı Alper Başaran ile konuştum dün.

*

Kullanıcı sözleşmeyi onaylarsa, 8 Şubat itibariyle, WhatsApp yazışmalarımız istihbarat maksatlı ya da mahkemelerde delil olarak kullanılabilecek mi?

Siber güvenlik uzmanı Alper Başaran şöyle diyor:

- Herhangi bir devlet kendi vatandaşını izlemek istedikten sonra zaten izleyebilir. Bu bütün dünyada böyle. Verilerini paylaşma konusunda da Facebook zaten işbirliği yapan bir şirket. Yani istihbarat örgütleri ya da mahkemeler açısından değişen bir durum olmayacak.

Burada endişelenmemiz gereken şu. WhatsApp üzerinden bir arkadaşıma fotoğrafımı gönderdim diyelim. Üç gün sonra internette olmadık bir ürünün reklamında kendimi görür müyüm? Ya da kimlik veya kredi kartımın fotoğrafı kimlerin eline geçecek?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sözde müttefik söylemi 22 Ocak 2021 | 148 Okunma 2021 AB yılı 19 Ocak 2021 | 71 Okunma İşin uzmanından WhatsApp mevzuu 12 Ocak 2021 | 994 Okunma Bir bilenden ABD analizi 08 Ocak 2021 | 309 Okunma Bu ay sonu Erdoğan açıklayacak 05 Ocak 2021 | 650 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar