Hep birlikte mücadele edeceğiz

Son söyleyeceğimi en başta yazayım. Orman yangınları üzerinden, bu ülkede bir Türk-Kürt gerilimi (hatta çatışması) yaratılmasına izin vermeyeceğiz. Alevlerin sardığı bölgelerde yayılan...

Son söyleyeceğimi en başta yazayım.

Orman yangınları üzerinden, bu ülkede bir Türk-Kürt gerilimi (hatta çatışması) yaratılmasına izin vermeyeceğiz. Alevlerin sardığı bölgelerde yayılan ‘tehlikeli tevatürler’e itibar etmeyeceğiz.

Bir yandan canını, diğer taraftan malını kurtarmaya çalışan insanları, yalanlarla tahrik etmeye çalışanların oyununa gelmeyeceğiz. Bazılarının bilinçli şekilde yaydığı dedikodular, zaten canı burnunda olan çoğunluğun sinir uçlarına ister istemez dokunuyor.

Manavgat’tan, Bordum’dan, Marmaris’ten konuştuğum birçok insan aynı tehlikenin varlığına işaret ediyor günlerdir. Sosyal medya yangına körükle gidenlerle dolu. İnsanları galeyana getirmeye çalışan sahte hesaplara karşı hepimiz uyanık olmak zorundayız. Sadece alevlerle değil, bu durumla da hep birlikte mücadele edeceğiz.

Bu tehlikeli havayı aklıselim ile dağıtacağız. Sakin kalarak ve hep birlikte hareket ederek aşmak zorundayız bu kritik günleri. Ve bunu başaracağız.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkez Bankası'na neler oluyor? 15 Ekim 2021 | 627 Okunma CHP'nin HDP'ye bakışı 12 Ekim 2021 | 161 Okunma Bu konu kapanmamış mıydı? 08 Ekim 2021 | 1.180 Okunma Özdemir: ''Biz de rahatsısız'' 05 Ekim 2021 | 62 Okunma Covid, grip çocuklar 01 Ekim 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar