Bu ay sonu Erdoğan açıklayacak

Ankara’nın gündeminde iki önemli reform çalışması var. Ekonomi ve yargı reformu… İki başlıkta da reform mesaisi sürüyor. Yargı reformunun takvimi netleşmeye başladı. Reform sürecinin en...

Ankara’nın gündeminde iki önemli reform çalışması var. Ekonomi ve yargı reformu… İki başlıkta da reform mesaisi sürüyor.

Yargı reformunun takvimi netleşmeye başladı. Reform sürecinin en önemli parçası sayılabilecek İnsan Hakları Eylem Planı hazırlığında son aşamaya gelindi.

Özel önem verdiği planı, kamuoyuna bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak. İnsan Hakları Eylem Planı özel bir lansmanla duyurulacak. Tarihi henüz kesinleşmeyen tanıtım töreninin bu ayın son haftasında yapılması bekleniyor.

Erdoğan’ın bu ay sonunda açıklayacağı İnsan Hakları Eylem Planı’na son şekli, devam eden çalışmalarla verilecek. Eylem planında hangi başlıkların yer alacağına dair, bir süre önce TRT bir haber yayınlamıştı.

TRT Haber’in 23 Kasım 2020 tarihli haberi, “Yeni İnsan Hakları Eylem Planı’nda, özgürlük ve güvenlik hakkı, adil yargılanma hakkı, ifade özgürlüğü, kadın ve engelli haklarının geliştirilmesi gibi konularda yeni düzenlemeler yer alacak” şeklindeydi. Aynı haberde şu ifadelere de yer veriliyordu:

- Gençler ve çocukların haklarının geliştirilmesine yönelik ilk defa bir politika belirlenecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2021 AB yılı 19 Ocak 2021 | 68 Okunma İşin uzmanından WhatsApp mevzuu 12 Ocak 2021 | 993 Okunma Bir bilenden ABD analizi 08 Ocak 2021 | 306 Okunma Bu ay sonu Erdoğan açıklayacak 05 Ocak 2021 | 649 Okunma 2021'de keşke 01 Ocak 2021 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar