Bazıları suç işliyor

“Özellikle sosyal medyada örgütlenmiş bir grup var. Bunlar halkı, devletin pandemiyle mücadelesine karşı kışkırtıyor. Bu aslında bir suç. Buna mutlaka bir çözüm bulunmalı çünkü...

“Özellikle sosyal medyada örgütlenmiş bir grup var. Bunlar halkı, devletin pandemiyle mücadelesine karşı kışkırtıyor. Bu aslında bir suç. Buna mutlaka bir çözüm bulunmalı çünkü maalesef kitleleri etkileyebiliyorlar.”

Bu önemli uyarının sahibi Profesör Mehmet Ceyhan. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, her zamanki gibi açık ve net konuştu.

Bir grup mesajları almıyor

- Toplumun bir bölümü iyi bir noktaya geldi. Bu grup gayet iyi uyuyor tedbirlere ama bir grup hiçbir şekilde mesajları almıyor. Ne bizim dediklerimiz, ne devlet büyüklerinin verdiği mesajlar işliyor oraya.

- Şu ana kadar uygulanan iletişim stratejileri maalesef o gruba çalışmıyor. Onlara ulaşabilecek farklı iletişim metotları bulmak gerekiyor.

- Hatta bir grup da, sosyal medyada örgütlenip tam tersi, halkı tedbirlere uymaması yönünde kışkırtıyor. Bu kişilerin bu yaptıkları aslında bir suç da oluşturuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden da değişecek 01 Aralık 2020 | 174 Okunma MHP Arınç'ın azlini istedi mi? 27 Kasım 2020 | 2.583 Okunma Doğu Akdeniz'de gergin gece 24 Kasım 2020 | 348 Okunma Yargıda reform gündemi 20 Kasım 2020 | 505 Okunma Yargı reformunda yeni paket hazırlığı 17 Kasım 2020 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar