'En başarılı ziyaret'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bugüne kadarkilerin en iyisi” dediği ABD ziyaretini masaya yatırdı. Albayrak “Seçimsiz dönemin avantaj olduğunu dile getiren çok oldu. İstanbul seçimleri tekrarlansa bile...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bugüne kadarkilerin en iyisi” dediği ABD ziyaretini masaya yatırdı. Albayrak “Seçimsiz dönemin avantaj olduğunu dile getiren çok oldu. İstanbul seçimleri tekrarlansa bile yatırım konusunda fark yaratmaz. Kıdem tazminatı fonu, herkesin kazanacağı bir sistem olacak” dedi.

ABD’de yaptığı ziyarette Başkan Donald Trump’la da sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, temaslarını değerlendirdi.

Türkiye-ABD ilişkileri, demir-çelik ürünlerine uygulanan ek vergiler ile Halk Bankası konularının ele alındığını anlatan Albayrak, yatırımcılarla yaptığı toplantılara değinerek ziyaretini, “Bugüne kadarkilerin en başarılısı” olarak nitelendirdi.

EN KÖTÜ GERİDE KALDI

Türkiye ekonomisinin son 6 aylık performansının ciddi bir takdir gördüğünü anlatan Albayrak, yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin teknik resesyondan çıktığını gösteren veriler olduğunu söyledi. “Zor bir dönemi minimum hasarla atlattık” diyen ve en kötü dönemin geride kaldığını vurgulayan Albayrak, yılsonu enflasyonunun, yüzde 15.9 oranındaki hedefin altında kalacağını belirtti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
17 Ağustos 1999 17 Ağustos 2019 | 2.478 Okunma Müttefiklerle dans (!) 13 Ağustos 2019 | 2.744 Okunma Türkiye, ABD, Suriye'nin kuzeyi 10 Ağustos 2019 | 2.361 Okunma Yunus Emre Uyar davasının seyri 06 Ağustos 2019 | 5 Okunma Dava Yunus Emre öldükten sonra m bitecek? 03 Ağustos 2019 | 2.424 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar