'En başarılı ziyaret'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bugüne kadarkilerin en iyisi” dediği ABD ziyaretini masaya yatırdı. Albayrak “Seçimsiz dönemin avantaj olduğunu dile getiren çok oldu. İstanbul seçimleri tekrarlansa bile...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bugüne kadarkilerin en iyisi” dediği ABD ziyaretini masaya yatırdı. Albayrak “Seçimsiz dönemin avantaj olduğunu dile getiren çok oldu. İstanbul seçimleri tekrarlansa bile yatırım konusunda fark yaratmaz. Kıdem tazminatı fonu, herkesin kazanacağı bir sistem olacak” dedi.

ABD’de yaptığı ziyarette Başkan Donald Trump’la da sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, temaslarını değerlendirdi.

Türkiye-ABD ilişkileri, demir-çelik ürünlerine uygulanan ek vergiler ile Halk Bankası konularının ele alındığını anlatan Albayrak, yatırımcılarla yaptığı toplantılara değinerek ziyaretini, “Bugüne kadarkilerin en başarılısı” olarak nitelendirdi.

EN KÖTÜ GERİDE KALDI

Türkiye ekonomisinin son 6 aylık performansının ciddi bir takdir gördüğünü anlatan Albayrak, yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin teknik resesyondan çıktığını gösteren veriler olduğunu söyledi. “Zor bir dönemi minimum hasarla atlattık” diyen ve en kötü dönemin geride kaldığını vurgulayan Albayrak, yılsonu enflasyonunun, yüzde 15.9 oranındaki hedefin altında kalacağını belirtti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'ın Amerikası 20 Nisan 2019 | 1.437 Okunma 75 milyar dolarlık hedefe büyük katkı 19 Nisan 2019 | 1.522 Okunma 'En başarılı ziyaret' 17 Nisan 2019 | 2.148 Okunma Trump'ın otelinde gündem Türkiye 16 Nisan 2019 | 1.667 Okunma Ankara bir yıl sonra Rabia Naz için devrede 13 Nisan 2019 | 2.718 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar