ÇOK OKUNAN YAZARLAR

‘AK Parti tek başına çoğunluğa sahip olacak’

Yeni sistemde güçlü parlamentonun zorunluluğuna dikkat çeken Bakan Kurtulmuş, AK Parti listesinin de bu yönde hazırlandığını anlattı .

Murat Çelik
Murat Çelik Posta Gazetesi
25 Mayıs 2018 | 2.1 K
Yeni sistemde güçlü parlamentonun zorunluluğuna dikkat çeken Bakan Kurtulmuş, AK Parti listesinin de bu yönde hazırlandığını anlattı. Kurtulmuş, “AK Parti’nin tek başına hiç tereddütsüz bir çoğunluk sağlayacağı kanaatindeyim. Bu hakikaten Türkiye’nin en önemli seçimi” dedi 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, gazetelerin Ankara temsilcileriyle önceki akşam iftarda bir araya geldi. Kurtulmuş, seçim süreci, ekonomideki gelişmeler, FETÖ ve dış politika üzerine soruları yanıtladı.
 

Milletvekili listesinde olduğunuzu biliyor muydunuz, önden bir görüşme yaptınız mı?

“Hiçbir şekilde hiçbir görüşme yapmadık. Bizden Sayın Başbakan dahil bütün Bakanlar Kurulu üyelerinin başvurularının uygun olacağı istendiği için başvurularımızı yaptık. Yoksa bizim siyasi hedefimiz; bir yere başvuru yapıp ya ben şu pozisyonu istiyorum ya da başvuru yapmayıp ben başka bir pozisyon istiyorum demeye uygun değildir, sonuçta siyaset bir ekip işidir ve ekibin lideri olan da ekipteki insanlardan nasıl, ne şekilde istifade edeceğine karar verir, bundan daha doğal bir yol olmaz.”

Parlamentonun önemi

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER