ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD ile üçlü mekanizma

ABD ile YPG meselesi nedeniyle yaşanan sorunların çözümü için iki ülke arasında üçlü mekanizma oluşturulacağını açıklayan Başbakan Yıldırım “Savunma bakanları, dışişleri bakanları kendi aralarında, istihbarat teşkilatının başkanları da kendi aralarında yakın çalışacaklar” dedi Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ziyaretinden dönerken gazetecilere iki ülke arasındaki ilişkiler, ABD ve Suriye ile YPG konusunda yaşanan son gelişmeler ve Irak konusunda soruları yanıtladı .

Murat Çelik
Murat Çelik Posta Gazetesi
19 Şubat 2018 | 2.6 K

ABD ile YPG meselesi nedeniyle yaşanan sorunların çözümü için iki ülke arasında üçlü mekanizma oluşturulacağını açıklayan Başbakan Yıldırım “Savunma bakanları, dışişleri bakanları kendi aralarında, istihbarat teşkilatının başkanları da kendi aralarında yakın çalışacaklar” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ziyaretinden dönerken gazetecilere iki ülke arasındaki ilişkiler, ABD ve Suriye ile YPG konusunda yaşanan son gelişmeler ve Irak konusunda soruları yanıtladı.

- ABD ile yapılan görüşmelerle ilgili biraz daha bilgi almaya ihtiyacımız var. Savunma Bakanı, Dışişleri Bakanı görüşmeler yaptı. Bir takvimlendirilmiş, sözlerin ötesine geçecek mekanizmadan söz ediliyor. Bazı kararlar alındı deniliyor. Mekanizma nasıl işleyecek, nedir?

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER