1 Temmuz'dan sonrası

İki gün sonra, yani 1 Temmuz 2021 itibariyle pandemi önlemleri kaldırılıyor. Hayat normale dönüyor. (Sanırım bir tek, ben dahil birçok insanda endişe ve gerginlik yaratan, ‘gece yarısından sonra müzik...

İki gün sonra, yani 1 Temmuz 2021 itibariyle pandemi önlemleri kaldırılıyor. Hayat normale dönüyor. (Sanırım bir tek, ben dahil birçok insanda endişe ve gerginlik yaratan, ‘gece yarısından sonra müzik yasağı’ hayatımıza girmiş ve hayatımızda kalıyor olacak !)

1 Temmuz itibariyle tedbirlerin kaldırılması, ilk bakışta harika haber. Hepimizin beklediği, özlediği gün geliyor. Peki, tabiri caizse, iş bitti mi?

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan “Hayır” diyor. Üstelik ciddi uyarıları var Mehmet Hoca’nın. İlk uyarısı “Kalabalıklara girmemek, 2 metre sosyal mesafe ve maske kullanımına devam edilmesi gerekiyor” şeklinde.

AŞI VE ÖNLEMLER

Prof. Ceyhan sosyal medya hesaplarından açık açık şunları yazdı dün:

1) Aşı ve önlemler birbirinin yerini tutmaz. Önlemler vaka sayısını düşürmek, aşı ise pandemiyi bitirmek içindir. Önlemler yeterli olmazsa, virüs toplumda yayılır ve yüksek aşılama hızına rağmen, virüs dolaşımını durdurmak uzun sürer.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı, İngiltere ve kış 17 Eylül 2021 | 135 Okunma O mitingde Prof. Şenol olsaydı? 14 Eylül 2021 | 249 Okunma Diyanet 10 Eylül 2021 | 162 Okunma Buse'nin yolculuğu 07 Eylül 2021 | 37 Okunma Okullar ve sorular 03 Eylül 2021 | 1.338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar