2019 gelmez mi sanıyorsunuz!

Geçenlerde Samsun’dan gazeteci arkadaşım Ayhan Gonca, kavramların kirletilmesi üzerine şahane bir tespitte bulundu: “Hoşgörü kavramını Fetö kullandı, cılkını çıkardı ve kullanamaz hale...

Geçenlerde Samsun’dan gazeteci arkadaşım Ayhan Gonca, kavramların kirletilmesi üzerine şahane bir tespitte bulundu:

“Hoşgörü kavramını Fetö kullandı, cılkını çıkardı ve kullanamaz hale geldik. Kemal Kılıçdaroğlu ise kendisine destek verenlerle birlikte adalet kavramını yaraladı.”

Öyledir.

Bazı kelimeler derin kavramların kapısını aralar aslında ve onlarsız yapamayız. 

Fakat kirletilmişlerdir. 

Bugün “hizmet” deyince aklımıza “Fetö” geliyorsa… “Hoşgörü ve diyalog” çoktan gömülmüş ise…

En çok ihtiyaç duyduğumuz ve dört bir elle sarılmamız gereken “adalet” kavramının da adaleti yaralayan ellerde çar-çur edilmesine izin vermemeliyiz.

“Ak” önemli bir kavram.

“Adalet” ve “Kalkınma” da…

“Aşk”ın harcandığı bir dünyada, harcanmayacak kavram olabileceğine ihtimal vermeyin.

Dolayısıyla toplumun manevi vicdanında karşılığı olan ve olması gereken bizi birbirimize bağlayacak duygu ve eylemleri simgeleyen kavramlara sahip çıkmamız lazım.

Nasıl olacak?

Mesela Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu duruma müdahale etmek için sarf ettiği “Yorulan arkadaşlar bıraksın” ikazının hiçbir karşılığı yoktur. (Ne kadar da çok yanılmak isterim halbuki.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oynatmaya az kaldı 22 Aralık 2017 | 169 Okunma CHP kafası 05 Aralık 2017 | 296 Okunma Muhalefetin başarısı 01 Aralık 2017 | 121 Okunma 'Biz yapamayız' diyen haindir! 28 Kasım 2017 | 129 Okunma Zengin ölmek istemez 10 Kasım 2017 | 201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar