ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Parti'nin kampanya filmi, 'Taht Oyunları' ve Zümrüdüanka

AK Parti, seslendirmesini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ve efsanevî kuş "Zümrüdüanka"ya da yer verilen iki dakika elli saniyelik son kampanya filmini önceki gün yayına koydu .

Murat Bardakçı
Murat Bardakçı Habertürk Gazetesi
20 Haziran 2018 | 2.4 K

AK Parti, seslendirmesini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ve efsanevî kuş "Zümrüdüanka"ya da yer verilen iki dakika elli saniyelik son kampanya filmini önceki gün yayına koydu. Sosyal medyada yoğun ilgi gören ve hakkında hayli yorum yapılan film hakkında gündeme gelmemiş bilgiler vereyim: Faruk Acar'ın sahibi olduğu Yine Ajans'ın hazırladığı filmdeki bazı animasyonlarda bu alanda dünyanın en iyilerinden kabul edilen yabancı gruplardan, özellikle de "Game of Thrones", yani "Taht Oyunları" dizisinin animasyonlarını yapan ekiplerden teknik destek alındı.

Filmin çerçevesini Yine Ajans'ın ekibi hazırladı, çekimleri ve birçok animasyon sahnesini bu ekip tamamladı ve özellikle Zümrüdüankânın göründüğü sahneler için aralarında Taht Oyunları dizisinin hareketli çizimlerini hazırlayan yabancı animasyoncularla işbirliğine gidildi. Üç ülkede, Amerika'da, Hindistan'da ve Fas'ta çalışıldı; Zümrüdüankânın ateşler saçan kanatları tel tel çizildi, iki dakika elli saniyelik yapımda 350 kişi görev aldı ve film 45 günde tamamlandı.

Devamını Oku