Tuzlaspor’u araştırırken Galatasaray kongre üyesini buldum

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel bu hafta 'Tuzlaspor’u araştırırken Galatasaray kongre üyesini buldum' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Biliyorsunuz bir süredir Tuzlaspor’un transferlerini inceliyorum. Hangi takımdan futbolcu alınmış, hangi takıma futbolcu gönderilmiş diye incelerken Tuzlaspor’un şampiyon kadrosunun neredeyse tamamının Eyüp spora transfer edildiğini gördüm. Eyüpspor’u incelerken tanıdık bir isme denk geldim.

Adı: Murat Özkaya

Galatasaray Kongre Üyesi ve Eyüpspor Başkanı.

Anlatayım…

Murat Özkaya, uzun yıllar boyunca da otomotiv sektöründe faaliyet göstermiş bir iş insanı.

Günlük oto kiralama yapan Central Oto 2001 yılında Efrayim Kebudi ailesinin kurduğu Escar’a bağlıydı. 2018 Nisan’da MTL Oto’ya (Metal oto) satıldı. Metal Oto’nun sahibi Murat Özkaya. 2019 yılında ise Central Oto’nun yüzde 99’unu Ziraat Bankası satın aldı. Central Oto’nun yüzde 1’i Murat Özkaya’nın kalmıştı.

Bu satın alımdan sonra Ziraat Bankası’nın yani devletin olan Central Oto’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yüzde 1 hisse sahibi olan Murat Özkaya getirilmişti.

Murat Özkaya’nın başında olduğu Central Oto Yönetim Kurulu, kamu bankalarından 500 milyon TL kredi çekmişti, öncesinde ise toplam 250 milyon TL Ziraat Bankası’ndan avans almıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolandırıcıların yeni yöntemi: Hesap kiralama 02 Aralık 2023 | 96 Okunma Karapara işinde soruşturma derinleşiyor 28 Kasım 2023 | 1.439 Okunma Ali Koç ve çevresi iddialara yanıt verdi 26 Kasım 2023 | 609 Okunma Şike teklif eden, bahis oynayan futbolcular 25 Kasım 2023 | 558 Okunma Tuzlaspor’u araştırırken Galatasaray kongre üyesini buldum 21 Kasım 2023 | 905 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar