Karapara işinde soruşturma derinleşiyor

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel bu hafta 'Karapara işinde soruşturma derinleşiyor' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Okuyucularımın benden hep haber veren köşe yazıları beklediğinin farkındayım. Bu tabii ki akıllardaki soruları gideren doyurucu yazılar ortaya çıkardığı kadar, yorgunluk da veren bir çalışmanın ürünü. 

Bunu kendimi öne çıkarmak için yazmıyorum. Tam Sayıştay raporlarına dalmıştım ki Dilan Polat - Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından başlayan karapara ve dolandırıcılık operasyonlarında yeni gelişmeler yaşandı. 

Zaten 600 fenomen ile ilgili Ticaret Bakanlığı inceleme başlatmıştı. Şimdi inceleme derinleştirildi. Artık MASAK ve vergi müfettişleri de olaya müdahil oldu.

Dahası da var...

Değerli dostum Ozan Bingöl bir bilgi paylaştı. Aslında durumun vahameti ve büyüklüğü hakkında da son derece yararlı bir paylaşım.

Şöyle ki şans oyunlarında bu yıl vergi hedefi 26.2 milyar lira olarak belirlendi. Ve bu hedefe yılsonunda rahatlıkla ulaşılmış olacak. Ozan Bingöl’e göre şans oyunlarında en düşük vergi oranını dikkate aldığımızda bile, bu yıllık 250 milyar liranın üzerinde bir işlem hacmi demek oluyor. Bu, işin yasal boyutu. Yasadışı tarafını ise varın siz düşünün!

Yasadışı sanal bahis işlem hacminin 750 milyar lira olduğu Emniyet tarafından dile getiriliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Futbol yayın ihalesi 20 Şubat 2024 | 809 Okunma Bırakınız yaksınlar bırakınız yıksınlar! 17 Şubat 2024 | 309 Okunma Antakya’da neler gördüm 13 Şubat 2024 | 752 Okunma ‘Dost bariyerler’ yaygınlaşmalı 10 Şubat 2024 | 221 Okunma En çok yoksullar çile çekti 06 Şubat 2024 | 293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar