Öndere borç ödemek!

Seçimlere girip ülkenin kaderine demokratik yollarla ortak olmak isteyen ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yasalarına göre kurulmuş HDP isimli bir siyasi parti var...

Bir de bu partinin Hakkâri milletvekili olarak seçilerek Meclis’e girmiş, 1999 yılında ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılarak yirmi yıldan beri hapishanede bulunan silahlı bir terör örgütünün, (PKK’nın) lideri Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarının değiştirilmesi için beş aydan beri açlık grevi yapan ve kendisiyle birlikte bir birçok kişiyi de ölüme sürükleyen Leyla Güven adında bir temsilcisi var.

İlk bakışta çelişkili bir durum...

HDP yasal bir parti ve bu partinin bir milletvekili, neden bir terör örgütünün lideri için kendini aç bırakıp yaşam hakkından vazgeçerek ölüme terk etsin ki?

Misal CHP son seçimlerde, HDP ile hiçbir zaman ilan etmedikleri bir işbirliğine giderken, gelen eleştirileri de, “HDP yasal bir parti” argümanıyla bertaraf etmeye çalıştı.

Evet, haklılar HDP yasal bir parti!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emniyet kemerinde devrim bize söker mi? 17 Nisan 2019 | 1.014 Okunma Çukurca'daki hafıza anıtları! 14 Nisan 2019 | 1.550 Okunma Öndere borç ödemek! 10 Nisan 2019 | 4.623 Okunma Yeni Zelanda'ya derken Manisa'ya bile gidememek! 07 Nisan 2019 | 5.572 Okunma Seçimde Kürtler ne yaptı? 03 Nisan 2019 | 7.077 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar