Bizim gibi makineler!

Havaalanında; çok uzun yıllardan beri tanıdığım ama şu ana kadar tanışma fırsatı bulmadığım, muhafazakar bir partiye mensup yaşını başını almış bir politikacıyla karşılaştım.

 İlk karşılaşmamızdı.Uzaktan takip ediyorum uzun yıllardan beri.Sempatik geliyor bana. Yüzüne bakınca, "günün birinde ben de öleceğim" duygusunu gördüğüm ender siyasetçilerden birisidir. O yüzden kendime yakın buluyorum. Merhametin izi silinmemiş hala yüzünde. Hani hepinizin tanıdığı meşhur bir politikacı olmasa, bir kenar mahallede, iki namaz arası zamanını cami avlusunda geçiren, elinde doksan dokuzluk tespih dudağında dua eksilmeyen, artık dünya işlerinden elini ayağını çekmiş munis adamlar var ya, onlardan birisi sanırsınız. * Gidip tanıştırdım kendini. Yüzüne güzel bir gülümseme yayıldı, belli ki memnun olmuştu. Yanımdaki gazeteci arkadaşım Kemal Gümüş'ü de tanıştırdım, ona da memnun oldu.Bizi uçağa götürecek otobüse bindik bu arada.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çay yalnızlığa iyi gelir! 23 Şubat 2020 | 305 Okunma Şehrin kalbindeki süngü! 19 Şubat 2020 | 270 Okunma Hatırat okumak! 16 Şubat 2020 | 327 Okunma "Ayağımda kundura"dan "elimde mala"ya! 12 Şubat 2020 | 2.203 Okunma Alim! 09 Şubat 2020 | 458 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar