Velilere senet haciz şoku

Ekonomik zorluklar nedeniyle krize giren okulların yarattığı sorun, öğrencilerin okulsuz kalmalarıyla bitmemiş.Özellikle İstanbul'da veliler son günlerde kapanan veya devredilen okullar nedeniyle yeni bir şokla karşılaşmaya başlamış.

Krize neden de çocuğunu okula kaydettirirken verdiği garanti senetlerinin, kapanan okullar tarafından üçüncü kişilere ciro edilmesi yoluyla takibe alınmış olması ve haciz ile sonuçlanacak işlemlere başlanması.Benim de bu durumdan bir başka konuyla ilgili telefonda sohbet ederken, çocukluğundan beri tanıdığım, eğitim ve hukuk alanında kendini yetiştirenler arasında yerini alan Avukat Murat Keçeciler'in, "Abi sıkıntılıyım..." deyivermesiyle ortaya çıktı. BİR OKULDAN 200 VELİ Derin bir nefes aldıktan sonra anlatmaya başladı:"Kapanan okulların üçüncü kişilere ciro ettiği senetler, velileri yakıyor. Şu an 3 veli yanımda, sorunu çözmek için uğraşıyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdlib sınıra dayandı… 20 Şubat 2020 | 864 Okunma Mahkeme devleti 19 Şubat 2020 | 749 Okunma Darbenin tarafları 18 Şubat 2020 | 381 Okunma Çadır örtüsünün koruyamadığı... 16 Şubat 2020 | 329 Okunma "Savaş İlanı" ile mi, "Tezkere"yle mi? 14 Şubat 2020 | 2.728 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar