Üç ilçede seçmeni ihya ettiler...

Bu kadar ihtimam ve ilgiyi hiç görmediklerini üç ilçenin seçmeni de söylüyor... O denli ki verilen vaatler sel gibi...

Her üç ilçede de dün itibarıyla işsiz kalmamış, bütün caddeler asfaltlanmış, üstüne de seçmenin taleplerine yönelik vaatler sıralanmıştı.

Sözünü ettiğim 31 Mart seçiminde oy kullanan kısıtlı seçmenin iki aday arasındaki farktan fazla olması nedeniyle iptal edilen Artvin Yusufeli, Denizli Honaz ve Kırıkkale Keskin’de bu hafta sonu yapılacak seçim.

ARA SEÇİM GİBİ

İstanbul seçimi ile ilgisi olmasa da sanki ara seçim yapılıyor gibi bakanların ve bölge belediye başkanları ile milletvekillerinin akınına uğruyor…

Bazı kamu kurumlarının hemşeri olan yöneticileri de özel ziyaretler yapıyor.

Aktarıldığına göre her gelen de bir vaatle ayrılmış, bazıları da sözünü hemen yerine getirmiş.

AK Parti ile CHP adayı arasındaki 3 oy farkının sandıkta 4 oy pusulasının kayıp olduğunun tespiti nedeniyle seçimin iptali yoluna gidildi.

300 KİŞİYE İŞ

Yusufeli’ndeki seçim faaliyetleri ile ilgili telefonda konuşurken geriden bir hoparlörden gelen ses duyunca ne olduğunu sordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çarpık iyimserlik çarpacak… 07 Haziran 2020 | 40 Okunma 15 ay niye bekledi? 05 Haziran 2020 | 2.829 Okunma Siyasette "daraltılmış" korkusu 04 Haziran 2020 | 2.793 Okunma "Toplu taşımadaki %50 şartını yolcular kaldırdı" 03 Haziran 2020 | 2.541 Okunma Hızlı tren daha riskli 02 Haziran 2020 | 2.670 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar