Seçim sahasında görünecekler...

Kendini etkin ve yetkin gören herkes İstanbul seçimine yönelik konuşmaya başlayınca biraz gecikerek de olsa AK Parti de kadrolarına uyarısını yaptı.

CHP ise daha erken davranıp, başta bütün milletvekilleri olmak üzere tüm kadrolarını, sosyal medya araçlarını kullanmamaları yönünde uyarmıştı.

Ayrıca sahada kimlerin görünür kılınacağını da belirlemişti.

Sonunda AK Parti de seçime 12 gün kala uyarısını yaptı.

AK Parti’nin etkin isimlerin aktardığına göre aralarında önemli isimlerin de yer aldığı AK Parti kadrolarının “Pontus…” odaklı söylemlerin kontrolsüz gelişimi rahatsızlık yaratmış.

Özellikle İSPARK örneğinde olduğu gibi “Kürtlere yönelik anlamsız ve gereksiz söylemlerin” yarattığı negatif etki görülmüş.

Oyunu almak için gösterilen çabaların bir söylemle heba olmasının yarattığı soruna son verme kararı alınmış.

Anlaşılan o ki bakanlar, parti yöneticileri ve milletvekilleri dahil hiç kimse, dilediği gibi söylem geliştirmeyecek, partinin söylemlerinin dışında “kafasının estiği gibi propaganda yapmaya kalkışamayacak…”

Her iki ittifak açısından belirlenen bir diğer nokta ise sahada kimin daha görünür olacağına ilişkin…

CHP, Ekrem İmamoğlu dışında çok fazla kişinin görünür olmasını istememişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AB yaptırımı sadece belediyeleri etkiler... 17 Temmuz 2019 | 3.779 Okunma S-400 ittifakı... 16 Temmuz 2019 | 5.322 Okunma Rus ve ABD elçisinin S-400 bakışı 14 Temmuz 2019 | 2.912 Okunma Babacan'ın partisi sonraki bahara... 12 Temmuz 2019 | 13.797 Okunma S-400 için diplomatik koridor senaryoları 11 Temmuz 2019 | 3.160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar