Sandık eşikleri

Yenilenen seçim hangi tarafa daha fazla fırsat, hangi tarafa daha çok handikap üretti?

Soruyu özellikle fırsat ve handikap üzerinden sormamın nedeni, bugünden itibaren sandığa üç hafta gibi bir süre kalmışken, kime ne yarar getireceğini bugünden kestirmenin olanaksızlığından…

Belki YSK kararına ilişkin kamuoyunda oluşan durum Millet İttifakı adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu mağdur durumda bıraktığı için lehine gibi değerlendirilebilir.

Görüşlerine saygı duyulan Prof. Dr. Ersan Şen, Prof. Dr. Adem Sözüer, Dr. Rezan Epözdemir’in de arasında bulunduğu akademik kariyerleri olan hukukçuların baştan beri YSK sürecine yönelik yaklaşımlarının da getirisi olabilir.

Ancak unutulmamalı ki sonuçta seçmen sandığa gittiğinde hukuki tartışmalardan çok vicdanının sesini dinleyecek.

Eğer İmamoğlu bu süreci son dönem propagandasında gösterdiği gibi adalet değil de mağduriyet üzerinden devam ettirirse, en büyük handikap ile yüz yüze kalacak demektir.

VİCDAN RAHATLAMASI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahkeme, AYM'nin kararını tanımayınca 08 Aralık 2019 | 3.333 Okunma Sorgu endişesi katili sorgusuz bıraktırmış 06 Aralık 2019 | 2.693 Okunma Çıkış erteleme 05 Aralık 2019 | 2.842 Okunma Temsili en yüksek parti 04 Aralık 2019 | 3.072 Okunma NATO'da haklılığa blokaj... 03 Aralık 2019 | 2.105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar