Sandık eşikleri

Yenilenen seçim hangi tarafa daha fazla fırsat, hangi tarafa daha çok handikap üretti?

Soruyu özellikle fırsat ve handikap üzerinden sormamın nedeni, bugünden itibaren sandığa üç hafta gibi bir süre kalmışken, kime ne yarar getireceğini bugünden kestirmenin olanaksızlığından…

Belki YSK kararına ilişkin kamuoyunda oluşan durum Millet İttifakı adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu mağdur durumda bıraktığı için lehine gibi değerlendirilebilir.

Görüşlerine saygı duyulan Prof. Dr. Ersan Şen, Prof. Dr. Adem Sözüer, Dr. Rezan Epözdemir’in de arasında bulunduğu akademik kariyerleri olan hukukçuların baştan beri YSK sürecine yönelik yaklaşımlarının da getirisi olabilir.

Ancak unutulmamalı ki sonuçta seçmen sandığa gittiğinde hukuki tartışmalardan çok vicdanının sesini dinleyecek.

Eğer İmamoğlu bu süreci son dönem propagandasında gösterdiği gibi adalet değil de mağduriyet üzerinden devam ettirirse, en büyük handikap ile yüz yüze kalacak demektir.

VİCDAN RAHATLAMASI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim geriliminde mutabakat 20 Haziran 2019 | 2.241 Okunma Her şey öteki için 19 Haziran 2019 | 2.070 Okunma Adaylar karşılaşırken aileler ne yaptı? 18 Haziran 2019 | 2.365 Okunma Seçmeni ikna mı, yoksa oydan caydırma mı? 16 Haziran 2019 | 2.059 Okunma 24 Haziran hesapları... 14 Haziran 2019 | 2.983 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar