Kitle bağışıklığına o ilçede ulaşıldı…

COVİD-19 salgını ortaya çıktığı günlerde gelişmiş batılı ülkelerin de arasında bulunduğu birçok hükümet "kitle bağışıklığına" yöneldi. Ancak ne denli ağır fatura çıkardığını kısa sürede fark edip, tedbirlere geçti, ancak...

COVİD-19 salgını ortaya çıktığı günlerde gelişmiş batılı ülkelerin de arasında bulunduğu birçok hükümet “kitle bağışıklığına” yöneldi.

Ancak ne denli ağır fatura çıkardığını kısa sürede fark edip, tedbirlere geçti, ancak yine de ağırdan da olsa kitle bağışıklığını da elden bırakmadı.

Koronavirüs konusunda baştan bu yana teşhisleri, tedavi yöntemleri ile öne çıkan Prof. Dr. Alpay Azap ile dün sohbet ederken başından geçen önemli bir olaydan söz etti.

Aktardığına göre tanıdığı birisi kendi ilçelerindeki vaka sayısı hakkında bilgi aktarmış.

KAPATIN İLÇENİZİ HASTA OLMAZSINIZ

Bakmışlar veriler doğru…

İlçenin nüfusu ile orantı kurmuş, olması gereken kitle bağışıklığına ulaşıldığını belirtmiş…

“Eğer yapabiliyorsanız kapatın ilçenizi kimse girip çıkmasın veya kontrollü giriş çıkış yaptırın, bir daha sorun yaşamazsınız” tavsiyesinde bulunmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Gitti…" 20 Ekim 2020 | 636 Okunma İstanbul, Anadolu'ya yaydığını topluyor… 18 Ekim 2020 | 252 Okunma 64 bin mahkum geri dönmeyecek 16 Ekim 2020 | 607 Okunma Direnme kararı öncesi müzakeresi yapılmış 15 Ekim 2020 | 1.049 Okunma Anayasa ihlali mi, yoksa yerindelik denetimi mi? 14 Ekim 2020 | 498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar